Liga Orlika kolejka nr 4 DAP 2007

W niedzielne południe zawodnicy DAP 2007 pod wodzą trenera Michała Suchockiego wybrali się na kolejny turniej ligi orlika, którego gospodarzem był GOL Chełmża. Oprócz gospodarzy na turniej stawiły się drużyny Legii Chełmża oraz Elany Toruń. Zmagania rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem. Dość szybko prowadzenia zapewnia nam Jakub Sławkowski, który dobił obroniony przez bramkarza strzał Marcela Kradzieckiego. Kolejne minuty to nasza spokojna gra i cierpliwe konstruowanie ataków, czego rezultatem były kolejne bramki Marcela Kradzieckiego i Mateusza Sztuczki. W drugiej połowie Patryk Cichowicz wykorzystuje pewnie podyktowany dla naszej drużyny rzut karny. W ostatniej minucie spotkanie kontratak chłopców z Chełmży przynosi im honorowego gola. Wynik końcowy to 4:1 dla DAP. Kolejnym naszym rywalem był zespół Legii Chełmża, który dość pewnie i wysoko pokonujemy 9:0. Kolejno bramki zdobywali: Marcel Kradziecki x2, Dawid Danielak x2, Mateusz Sztuczka, Jakub Sławkowski, Jakub Wawrzyszko x2 oraz premierowego gola w tym sezonie zdobywa Jakub Snochowski. Po ostatnim gwizdku pomimo wysokiego zwycięstwa trener Michał Suchocki nie był do końca zadowolony z realizacji założeń w pierwszych dwóch spotkaniach. Przed derbowym pojedynkiem z Elaną trener Michał przeprowadził rozmowę ze swoimi podopiecznymi, która przyniosła oczekiwany skutek. Od pierwszych minut z wiceliderem rozgrywek bezapelacyjnie prowadzimy grę. Rywal zza między w pierwszej połowie spotkania miał problemy z wyprowadzeniem jakiejkolwiek akcji. Oddaliśmy kilka groźnych strzałów, na posterunku jednak swojej bramki stał jednak bramkarz żółto – niebieskich i rewelacyjnie wywiązywał się ze swoich zadań. Druga połowa to nadal my utrzymujemy się przy piłce i tworzymy kolejne sytuacje. Niestety brak spokoju przed bramką Elany powoduję, że nie udaje się nam zdobyć gola. Pod koniec spotkania drużyna Elany wywalczyła rzut rożny, który wykonali bardzo dobrze i tylko dzięki przytomności naszego kapitana Mateusza Sztuczki, który wybił piłkę z linii bramkowej ratuje nas przed stratą bramki.  Wynik spotkania to 0:0. To jedyne spotkanie w całej lidze, w której odbyło się już kilkadziesiąt meczów zakończone takim rezultatem. Po tym spotkaniu trener Michał Suchocki pochwalił naszych chłopców za pełne zaangażowanie i włożenie maksimum sił w ten pojedynek. Na uwagę zasługuję również, iż zagraliśmy bardzo czyste spotkanie unikając niebezpiecznych rzutów wolnych.  Przed ostatnią kolejką rozgrywek zajmujemy w 16 zespołowej grupie wysokie 3 miejsce. Na ostatnią kolejkę drużyna DAP 2007 uda się do lidera rozgrywek zespołu Olimpii Grudziądz.  W ostatnim turnieju walczyć z nami również będą zespoły Victorii Czernikowo oraz Orła Glogowo.

Komplet wyników 4 kolejki :

DAP Toruń – Gol Chełmża 4:1 (Sławkowski, Sztuczka, Kradziecki, Cichowicz)

Elana Toruń – Legia 10:0

Elana Toruń – Gol Chełmża 6:0

DAP Toruń – Legia Chełmża 9:0 ( Kradziecki x2, Wawrzyszko x2, Dzanielak x 2, Snochowski                             Sztuczka, Sławkowski)

Gol Chełmża – Legia Chełmża 1:0

DAP Toruń – Elana Toruń 0:0