Finisz Ligi Orlika DAP 2007

DAP 2007 KOŃCZY JESIENNĄ RUNDĘ LIGI

Podopieczni trenera Michała Suchockiego udali się w sobotni poranek do Grudziądza na obiekt tamtejszej Olimpii.  Zespół z Grudziądza to zespół, który nie zaznał porażki w obecnej fazie rozgrywek. Naszym planem było jednak sprawienie niespodzianki i odebranie punktów na jego terenie. Mecz z Olimpią pozostał nam  jednak na deser, gdyż na turnieju stawiły się drużyny Orła Głogowo i Victorii Czernikowo. Zespół z Czernikowa był naszym pierwszym rywalem w tym dniu. Spokojnie i wysoko wygrywamy z naszymi rówieśnikami 9:0. W meczu wyróżniają się Fabian Młyński, Dawid Danielak oraz Kacper Suchocki. W drugim spotkaniu gramy spokojnie i konsekwentnie z zespołem Orła Głogowo i zdobywamy trzy punkt aplikując rywalom pięć bramek przy tym nie tracąc po raz kolejny żadnej bramki. Przed ostatnim meczem w tej fazie rozgrywek sytuacja w tabeli stała się klarowna. Wiemy, iż wygrywając spotkanie z niepokonaną do tej pory Olimpią nasz zespół awansuje na drugie miejsce w szesnastozespołowej tabeli. Odpowiednio zmotywowani długą rozmową w szatni przeprowadzoną przez trenera Michała Suchockiego wychodzimy na boisko z myślą zdobycia trzech oczek.  Mecz rozpoczynamy od ataków na bramkę rywala, jednak jak na gospodarza przystało i lidera rozgrywek zespół Olimpii stara się odpierać ataki przenosząc ciężar gry na naszą połowę. Pierwsza połowa to wyrówna gra z porównywalną ilości sytuacji podbramkowych. W ostatnich sekundach pierwszej połowy drużyna z Grudziądza oddaje strzał, który jednak ląduje na poprzeczce bramki strzeżonej przez Oliwiera Sakowskiego.  Druga połowa rozpoczyna się od błędu sędziego i niepodyktowaniu ewidentnego rzutu karnego dla naszej drużyny. Sytuacja jednak ta nie podłamała naszych zawodników. W szóstej minucie drugiej połowy na środku boisko piłkę przejął Patryk Cichowicz i został sfaulowany. Piłkę ustawił Jakub Wawrzyszko i mocnym strzałem pokonał rozpaczliwie interweniujących obrońcę i bramkarza Olimpii. Wybuch radości nie miał końca…jednak trener od razu poustawiał chłopców przede wszystkim z tyłu wiedząc, iż Olimpia postawi wszystko na jedną kartę. Bardzo mądrze się bronimy przez kilka minut co jakiś czas wyprowadzając kontratak. W ostatniej minucie udaję się jednemu z piłkarzy Olimpii stanąć oko w oko z naszym bramkarzem Oliwierem Sakowskim, który do tej pory interweniuje bez zarzutu. Tym razem jednak zawodnik Olimpii miał tyle czasu, że wydawało się, iż utrata bramki jest nieunikniona. Oliwier wspiął się na wyżyny swoich możliwości i rewelacyjnie wyczuł intencje strzelającego łapiąc strzał rywala. To była interwencja, która zapewniła nam trzy punkty i drugie miejsce w tabeli. Po rozegraniu piętnastu spotkań nasz zespół zajmuje miejsce tuż za plecami Olimpii. Tracimy w tych piętnastu spotkaniach tylko pięć bramek co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Co jest warte podkreślenia odbieramy punkty wszystkim zespołom z pierwszej piątki tabeli czyli: Olimpii, Juventus, Elanie czy też Gwieździe Toruń. Jedyną naszą tzw. „śliwką robaczywką” staje się spotkanie z drugiej kolejki, gdzie przegrywamy z Mustangiem Ostaszewo 2:1…Dzięki tej porażce chłopcy w żadnym innym spotkaniu nie stracili koncentracji. Dzięki trenerowi uczymy się na błędach oraz gramy utrzymując się przez większość czasu przy piłce i już wszyscy nie możemy doczekać się wiosennej części rozgrywek.

Komplet wyników 5 kolejki ligii:

Olimpia – Orzeł 6:1

DAP – Victora 9:0 ( Danielak x2, Młyński x2, Kradziecki x2, Klecha, Suchocki, Samobójcza)

Olimpia – Victoria 9:0

DAP – Orzeł 5:0 ( Młyński , Wawrzyszko , Sztuczka, Danielak, Kradziecki)

Orzeł – Victoria 3:1

DAP – Olimpia 1:0 ( Wawrzyszko)