Holandia wygrywa Ligę Deichmann 2018

Podopieczni trenera Michała Suchockiego występujący w rozgrywkach ligi Decihmann pod szyldem Holandii rozpoczęli sobotnie mecze play off od rundy 1/8 fazy finałów  z reprezentacją Hiszpanii. Nasi „pomarańczowi” zawodnicy pewnie pokonali zespół przeciwników 10:0. Kolejne spotkanie w 1/4 z reprezentacją Szwecji to zwycięstwo 4:1. W półfinale na naszych piłkarzy czekali Urugwajczycy. Pewnie wygrywamy 5:1 i meldujemy się w finale. Kolumbia to zespół, który pewnie przebrnął fazę play off aż do finału. Kolumbia, czyli zespół Dwunastki Włocławek to również zespół, który wygrał fazę zasadniczą ligi Deichmann. Jedynym zespołem, który był w stanie odbierać punkty Kolumbii był  nasz zespół Holandii. W dotychczasowych spotkaniach grupowych wygrywaliśmy 3:2 oraz zremisowaliśmy 1:1.Finał przypominał grupowe pojedynki. Walka i zaangażowanie z obydwu stron było na maksymalnym poziomie. Mecz rozpoczynamy od ataków, które udaje się wykończyć w 3 minucie po przytomnym zachowaniu w zamieszaniu podbramkowym przez Jakuba Sławkowskiego, który asystuje przy bramce strzelonej  przez Dawida Danielaka. Prowadzenie nie uśpiło naszych piłkarzy, którzy już w  7 minucie spotkania dokładają kolejne trafienie autorstwa Jakuba Sławkowskiego. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Kolumbia łapie kontakt bramkowy po fantastycznej kontrze. Na przerwę schodzimy prowadząc 2:1. Początek drugiej połowy przynosi podobny scenariusz jak pierwsza połowa. Szybko zdobywamy teren i przewagę. Okupujemy połowę rywali czego efektem jest strzelony gol przez Dawida Danielaka. Jednak na dwie minuty przed końcem spotkania drużyna Kolumbii ponownie zdobywa bramkę na 3:2. Większość kibiców była zdania, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej strzeżonej przez Oliwiera Sakowskiego. Sędzia, który uznał gola niestety nie mógł skorzystać z VAR 🙂 . Do końca spotkania jednak drużyna Kolumbii nie stworzyła już sobie sytuacji pozwalającej realnie myśleć o wyrównaniu. Końcowy gwizdek to szalona radość zawodników, trenera , rodziców oraz kibiców DAP 2007.Trzeba pokreślić, iż po zakończeniu spotkania zawodnicy Kolumbii i Holandii w przyjacielskiej atmosferze dziękowali  sobie za mecz i długo rozmawiali o przebiegu spotkania.  Nasi piłkarze w nagrodę otrzymali złote medale, okazały puchar oraz  bilet upoważniający do wyjazdu na Ogólnopolskie Finały Deichamna 2018 do Wałbrzycha. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 czerwca i skupi 32 najlepsze drużyny z całej Polski. Wśród nich będą również nasi Holendrzy. W dotychczasowej historii naszej akademii dwie drużyny wygrywały finały miejskie. Byli to zawodnicy z roczników 2002 i 2003. Jednak były to rozgrywki u-9. Natomiast po raz pierwszy w historii nasza akademia wygrywa kategorię u-11 i realizuję najważniejszy cel sezonu postawiony przez trenera Michała Suchockiego. Holandię reprezentowali : Oliwier Sakowski, Patryk Cichowicz, Tymon Jasiński, Mateusz Sztuczka (c) , Dawid Danielak, Jakub Snochowski, Jakub Wawrzyszko, Fabian Młyński, Jakub Sławkowski oraz Kacper Suchocki.

© 2013 DAP Toruń. Wszystkie prawa zastrzeżone.