III miejsce DAP 2007

DAP 2007 na podium turnieju w Barcinie

W sobotę 25 listopada po raz pierwszy w sezonie halowym podopieczni trenera Michała Suchockiego wybrali się na turniej do Barcina. W turnieju udział wzięło siedem zespołów w systemie rozgrywek „każdy z każdym”. Nasz zespół w pierwszym spotkaniu spotkał się z drugą drużyną Zawiszy Bydgoszcz. Nasi piłkarze stworzyli mnóstwo sytuacji z których wykorzystali dwie. Strzelcami bramek w tym spotkaniu byli Dawid Danielak i Marcel Kradziecki. Następne spotkanie wyglądało bardzo podobnie do pierwszego. Zespół Sokoła Damasławek którego wychowankiem jest reprezentant Polski Karol Linetty cofnął głęboko się do obrony. Nie przeszkodziło to jednak nam zdobyć trzech bramek, których autorami zostali :  Kacper Suchocki , Patryk  Cichowiczowi  oraz Dawid Danielak. Kolejna nasza potyczka to spotkanie z zespołem Polonii Bydgoszcz. Wynik 4:0 w pełni odzwierciedla naszą przewagę. W tej potyczce gole zdobyli Jakub Sławkowski, Jakub Wawrzysko, Fabian Młyński oraz Kacper Suchocki.  Po trzech zwycięstwach z rzędu pewnie prowadzimy w tabeli. W czwartym spotkanie podejmujemy wicelidera rozgrywek zespół Pałuckiej Akademii Piłkarskiej Żnin.  Rozpoczynamy od huraganowych ataków. Niestety brak skuteczności napastników powoduje że do 10 minuty utrzymuje się bezbramkowy wynik. W 11 minucie meczu rzut rożny wykonuje zespół ze Żnina który oddaje strzał na naszą bramkę. W tej sytuacji ewidentnie sędziemu przydałby się system VAR , gdyż piłka lawirowała na linii. Przyjmujemy ze spokojem decyzję sędziego, który wskazał na środek. Szybko staramy się odrobić straty co udaje się nam na minutę przed końcem po fantastycznym uderzeniu Mateusza Sztuczki w okienko bramki przeciwnika. Niestety nie utrzymujemy koncentracji do końca spotkania i na 10 sekund przed końcem tracimy gola i przegrywamy spotkanie 1:2. Po kilku minutach odpoczynku przystępujemy do kolejnej potyczki tym razem z Pogonią Mogilną. Niestety spotkanie przegrywamy 0:1. Rozgrywamy jednak bardzo dobre spotkanie w której prowadzimy grę i brakuję nam tylko szczęścia przy strzałach aby przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. W ostatnim spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz wygrywamy 2:0 zapewniając sobie trzecie miejsce w turnieju. Bramki zdobyli Jakub Wawrzyszko i Patryk Cichowicz.  Podsumowując cały turniej pomimo wielkiego niedosytu u chłopców zauważamy kilka pozytywów. Nasza drużyna po raz pierwszy zagrała w ustawieniu tzw. „futsalowym”. Nasz trener Michał Suchocki przekazał chłopcom już część wiedzy co do ustawienia . W turnieju wzięło 10 zawodników naszej akademii a bramki strzeliło 8. Pokazuje to jak wdrożone ustawienie przyniosło efekty.  Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany Oliwier Sakowski, który odebrał nagrodę z rąk organizatora. BRAWO OLI !!! Dodatkowo najbardziej wartościowym piłkarzem drużyny w tym turnieju został uznany Patryk Cichowicz. BRAWO PATRYK !!! W turnieju akademię reprezentowali :

Oliwier Sakowski – Patryk Cichowicz , Kacper Suchocki , Piotr Klecha, Jakub Wawrzyszko , Mateusz Sztuczka, Dawid Danielak, Marcel Kradziecki, Jakub Sławkowski, Fabian Młyński.

© 2013 DAP Toruń. Wszystkie prawa zastrzeżone.